Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü kimileri için moda, kimileri için ihtiyaç, kimileri için de her ikisi. Yıllardır hayatımızın en önemli parçası olan güneş gözlükleri göz sağlığımızı korumanın da en iyi yolu.

Bizi daha güzel ve daha çekici gösterdiğinden şüphe yok. Tarzınızı yansıtacak ve stilinizi tamamlayacak güneş gözlüğü modellerini Kavacık’da bulunan mağazamızda inceleyebilirsiniz.

Başta Ray-Ban, Persol ve Oakley gibi dünyaca ünlü markaların güneş gözlükleri dahil olmak üzere onlarca ünlü marka güneş gözlüğü ve binlerce gözlük modelini Kavacık optik mağazamızı ziyaret ederek görebilirsiniz.

Size Özel Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüklerinde standartlardan sıkıldınız mı? Aynı marka ve modeli herkeste görmek sizi rahatsız mı ediyor? Mağazamızdan beğendiğiniz bir gözlük çerçevesi ile dilediğiniz özellikte ve renkte camı sizin için yapıp size özel bir kişisel güneş gözlüğü sunuyoruz.

Optik camlarla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Almalıyım?

Almak istediğiniz güneş gözlüğünün öncelikle sağlığınız açısından güvenli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gözlüğün orijinal, kaliteli, garantili ve yeterli özelliklere sahip olup olmadığı çok önemli.

Güneş gözlüklerinin asıl amacı güneşin zararlı UV ışınlarına karşı sizi koruması. Güneş gözlüğünüz ultraviyole (UV) ışınlarına karşı sizi korumalı! Bu sebeple polarize cam bulundurmalıdır. Polarize camlarla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

İyi Bir Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Güneş gözlüğünün ultraviyole (UV) ışığını engelliyor olması önemlidir. Her güneş gözlüğü ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini engellemez. Polarize cam güneş gözlükleri tercih etmelisiniz. Gerekli belgeleri ve garantisi olan bilindik markaların güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Cam rengi ne kadar koyu ise o kadar koruma sağlıyor algısı yanlış. %100 UV korumalı gözlükler tercih etmelisiniz. Zaman zaman UV400 olarak da adlandırılırlar.

Bunun yanı sıra gözlük çerçevesinin de kaliteli olması gerekir. Çerçeve sağlığınıza zarar verebilir. Tene temas eden yerlerdeki malzeme insan sağlığına zararlı olmamalı. Ucuz metallerden ve içerisinde kanserojen madde barındıran bileşenlerden yapılan gözlük çerçevelerinden sakının.

Kemik gibi görünen plastik çerçeveler içlerinde bir çok kanserojen madde barındırıyor olabilir. Sizi yaralama riski olan çerçevelerden uzak durun. Bu nedenle gözlük çerçevenizin sağlam olmalı ve kırılgan olmamalı.

Gözlük çerçeveleri tarzınızı yansıtır ama hem çerçeve hem de cam yüzünüze uygun olmalıdır. Sonuç olarak gözlüğü kullandığınızda bulanık görmemelisiniz. Yüzünüze uygun gözlük seçimi ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

En İyi Güneş Gözlüğü Markası Hangisi?

En iyi güneş gözlüğü markasından ziyade göz sağlığınız için size en uygun gözlüğü tercih etmelisiniz. Bir çok marka çok iyi ve kaliteli gözlükler üretiyorlar. Fakat dikkat!  Gözlük camlarının polarize ve %100 UV korumalı olduğundan emin olun. Ve markanın orijinal olup olmadığı ve garanti belgesiniz olup olmadığını kontrol edin. Kopya (replika, imitasyon) ve sahte ürünlere yönelmeyin. Çünkü bu gözlüklerde kullanılan camlar genelde plastik olup gözünüze yarardan çok zarar verir.

Bilinmedik markalar almayın ve bilmediğiniz ve güvenmediğiniz optik mazağalarından alışveriş yapmayın.

Kaliteli Gözlük Camı Nasıl Anlaşılır?

Dikey bir çizgiye odaklanarak gözlük camının kalitesini anlayabiliriz. Fakat bir çok farklı yöntem de mevcuttur. Bu konuda bizler sizleri mağazamızda yönlendiriyoruz. Çünkü sağlığınız bizim için önemlidir.

En Ünlü Gözlük Markaları Nelerdir?

Başlıca ünlü gözlük markaları Dolce & Gabbana, Giorgio Armani, Oakley, Prada , Rayban, Vogue, Miu Miu, Persol, Polo Ralph Loren, Versace, Burberry, Emporio Armani, Michael Kors, Bvlgari, Oliver Peoples, Valentino ve Exchange Armani.

Tüm erkek, kadın, unisex ve çocuk gözlüğü modellerimiz orijinal olup garantilidirler. Gözlükleriniz garanti belgeleri ile size teslim edilir. Sahte marka güneş gözlüğü alıp göz sağlığınızı riske atmayın.

Trend Optik olarak 30 yılı aşkın sürenin verdiği tecrübe ile sayısız tanınmış marka ve modelle en doğru güneş gözlüğü seçimini yapmanıza yardımcı oluyoruz. Güneş gözlükleri için Kavacık mağazamızı ziyaret edin.

Yıllık Tecrübe
0 +

Kavacık Optik Mağazamız

Kavacık Mahallesi, Otağtepe Caddesi, No:78, Beykoz/İstanbul

Bizi Arayın

0216 465 37 00