İyi Bir Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır
Yazın keyfini çıkarırken gözlerinizin sağlığına da önem verin! Güneş gözlüklerimizle stilinizi tamamlayın, aynı zamanda gözlerinizi de koruyun. Hemen alışverişe başlayın!

İyi bir güneş gözlüğü, gözlerinizi zararlı UV ışınlarından korumalı ve rahat bir kullanım sağlamalıdır. İşte iyi bir güneş gözlüğü seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı faktörler:

UV Koruması

Güneş gözlüğünüzün en önemli özelliği UV koruması sağlamasıdır. Gözlük camları UV ışınlarını %100 engelleyebilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Bu özellik gözlüklerin üzerindeki etiket veya ambalajda belirtilir.

Gözlük Camları

Gözlük camları kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır. Polarize camlar yansıma ve parlama gibi rahatsız edici etkileri azaltırken, foto kromatik camlar parlaklık şartlarına göre otomatik olarak koyulaşır.

Çerçeve

Çerçeve malzemesi, gözlüğün ağırlığını ve dayanıklılığını belirler. Metal veya plastik malzemelerden yapılan çerçeveler popüler seçeneklerdir. Hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılmış çerçeveler rahat bir kullanım sağlar.

Uygun Boyut

Gözlük seçerken, yüz şeklinize uygun boyutta bir gözlük seçmek önemlidir. Gözlüklerin burun köprüsü, kulaklara oturma alanı ve cam boyutu gibi özelliklerinin uygun boyutta olması gerekir.

Marka

Kaliteli bir markanın güneş gözlükleri, genellikle daha kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve daha iyi UV koruması sağlar. Markalar, ayrıca genellikle birçok farklı model ve renk seçeneği sunarlar.

Fiyat

İyi bir güneş gözlüğü, ucuz bir fiyata sahip olmayabilir. Ancak, yüksek fiyatlı bir gözlük her zaman kaliteli olmayabilir. En iyi seçim, bütçeniz dahilinde en yüksek kaliteye sahip bir gözlük bulmaktır.

Bu faktörlere dikkat ederek iyi bir güneş gözlüğü seçebilirsiniz. Ayrıca, güneş gözlüğünüzü korumak için ambalajını ve temizleme talimatlarını dikkatle okumanız da önemlidir.

En iyi güneş gözlüğü camı nedir?

Güneş gözlüğü camı seçimi kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ancak, birçok kişi polarize camları tercih etmektedir. Polarize camlar, yansıma ve parlama gibi rahatsız edici etkileri azaltır. Bu özellikleri nedeniyle sürüş, su sporları veya açık havada çalışanlar gibi yüksek yansıma alanlarında kullanmak için idealdir. Ayrıca, polarize camlar gözlerinizi UV ışınlarından korur.

Bununla birlikte, bazı kişilerin polarize camlarla birlikte baş dönmesi veya görüş bozukluğu gibi sorunları olabilir. Bu durumda, polarize olmayan camlar daha iyi bir seçim olabilir.

Ayrıca, foto kromatik camlar da popüler bir seçenektir. Bu camlar, parlaklık şartlarına göre otomatik olarak koyulaşarak gözlerinizi rahat ettirir. Ancak, bu camlar daha pahalıdır ve koyulaşma süresi yavaş olabilir.

Sonuç olarak, en iyi güneş gözlüğü camı seçimi kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Güneş gözlüğü satın almadan önce, farklı cam tiplerini deneyerek hangi tipin size en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kavacık Güneş Gözlüğü

Başlıca ünlü gözlük markaları Dolce & Gabbana, Giorgio Armani, Oakley, Prada , Rayban, Vogue, Miu Miu, Persol, Polo Ralph Loren, Versace, Burberry, Emporio Armani, Michael Kors, Bvlgari, Oliver Peoples, Valentino ve Exchange Armani.

Tüm erkek, kadın, unisex ve çocuk gözlüğü modellerimiz orijinal olup garantilidirler. Gözlükleriniz garanti belgeleri ile size teslim edilir. Sahte marka güneş gözlüğü alıp göz sağlığınızı riske atmayın.

Trend Optik olarak 30 yılı aşkın sürenin verdiği tecrübe ile sayısız tanınmış marka ve modelle en doğru güneş gözlüğü seçimini yapmanıza yardımcı oluyoruz. Güneş gözlükleri için Kavacık mağazamızı ziyaret edin.

Yıllık Tecrübe
0 +

Kavacık Optik Mağazamız

Kavacık Mahallesi, Otağtepe Caddesi, No:78, Beykoz/İstanbul

Bizi Arayın

0216 465 37 00