Kavacık Okuma Gözlüğü

Okuma Gözlüğü Kavacık Trend Optik mağazamızda. Mağazamızı ziyaret ederek size en uygun dinlendirici gözlüğe sahip olun.

Gözlerimiz zamanla iyi görememeye başlar. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra presbiyopi baş gösterir. Presbiyopi, yaşlanmaya bağlı olarak lenslerin esnekliklerini kaybetmesi sonucunda göz merceklerinin odaklama yetilerinin zayıflamasıyla oluşan yakını görme bozukluğudur.

Ama göz bozukluklarının bir çok nedeni vardır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle parlak ekranlara ve zararlı ışınlara çok fazla maruz kalıyoruz. Hele ki tam bir kitap kurduysak gözlerimizi çok yoruyoruz demektir.

İster daha önce gözlük kullanıyor olun ister ilk defa kullanacak olun okuma gözlüğü kullanın. Lütfen gözlük almadan önce doktor muayenesi olun ve reçetesiz gözlük kullanmayın.

Okuma gözlüğü kaç numara olur?

Dinlendirici gözlük yada diğer bilinen adıyla okuma gözlüğünumarasız mavi ışık korumalı gözlüklerden başlayarak doktor tavsiyesi ile 0.25 ile 0.50 arasında olan düşük numaralı gözlüklerdir.

Okuma gözlüğü reçetesiz alınır mı?

Her ne olursa olsun göz doktoruna muayene olunmalıdır. Mavi ışık korumalı numarasız gözlükler için bile olsa uzman bir doktor görüşü alınmasında fayda var.

Eğer numarasız bir gözlük alınacaksa reçeteye ihtiyaç yoktur.

Okuma gözlüğü nasıl seçilmeli?

Gözlükler, çerçeve ve camlardan oluşurlar. Çerçeveler için neredeyse sınırsız seçenek var. Tarzınıza ve beğeninize göre farklı çerçeve modellerinden yüzünüze yakışan modeli seçebilirsiniz.

Gözlük camları ise çeşitli kalitededirler. Farklı markaların her kalitede ürettiği camları beğendiğiniz gözlük çerçevesine uyguluyoruz.

Kısacası sınırsız seçenek arasından gözlük çerçevesini beğeninize göre ve gözlük camlarınızı bütçenize göre seçebilirsiniz.

Kitap okurken gözlük takılır mı?

Uzun süre ara vermeden yakına odaklanmak gözlerimizi yorabilir ve bozabilir. Buna kitap okumak, ders çalışmak da dahil. Sık sık belirli aralıklarla yakına bakmayı bırakıp uzak bir noktaya bakmalıyız ve gözlerimizi dinlendirmeliyiz.

Göz yorgunluğu, gözlerin ara vermeden uzun süre ve yoğun şekilde kullanımıyla ortaya çıkan bir göz rahatsızlığıdır. Göz yorgunluğu genelde gözlerimizi dinlendirdiğimiz zaman geçer. Baş ağrısı, yorgunluk, odaklanma problemi, gözlerde yanma ve batma hissi ile bulanık görme problemleri yaratabilir.

Yaygın bir kanı olan karanlıkta kitap okumak gözleri bozar sözü aslında doğru değildir. Korkmayın karanlıkta kitap okumak gözlerinizi bozmaz.

Daha detaylı bilgi için Mavi Işık Korumalı Gözlük ve Numaralı Gözlük yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Kavacık Okuma Gözlüğü

Kavacık Okuma Gözlüğü ihtiyaçlarınız için  Beykoz’da bulunan Kavacık mağazamızı ziyaret edebilir ve sorularınız için 02164653700 numarasından bize ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz web sitemizde yer alan WhatsApp destek hattından hızlı destek alabilir veya trendoptikkavacik@gmail.com epostası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yıllık Tecrübe
0 +

Kavacık Optik Mağazamız

Kavacık Mahallesi, Otağtepe Caddesi, No:78, Beykoz/İstanbul

Bizi Arayın

0216 465 37 00